Home Menyre Jetese Pas kaq vitesh, zbulohet historia e pabesueshme e Shpëtim Saraçit dhe Mira...

Pas kaq vitesh, zbulohet historia e pabesueshme e Shpëtim Saraçit dhe Mira Konçit që nuk e dinte njeri

916
0

Redon Makashi na tregon nje nga historite me te bukura midis Mira Koncit dhe Kompozitorit te njohur Shpetim Saraci.

i thashe nje dite MIres ti nuk ke grup pse nuk vjen me grupin tonë? Ajo e pranoi ftesen time. Kemi qenë fëmijë në atë kohë dhe ky ka qenë prezantimi ynë i parë dhe prej andej ju thashë çunave të grupit se do marrim edhe Mirën në grupin tone.

Ata e pritën shume mire kete gje dhe krijova në atë kohë një këngë “Ndoshta ishte dashuri” dhe kjo këngë siç hyri ashtu doli nga festivali. Shpëtimi me tha, lere ta orkestroj unë këtë këngë. Erdhëm te shtëpia ime dhe filluam me atë tastierën e lashtë dhe në çdo bisedë më thoshte, si t’ja bëjë të flas me Mirën. Ai me tha qe kishte ber enje kenge per Miren.

I prezantoj Mirën dhe i them ky është miku im Shpëtimi. Ai ka bërë një këngë per ty dhe kështu ndodhi prezantimi i tyre i parë.

Redoni këtë moment tashmë e kujton në spektakël dhe gjithashtu ai ka marrë edhe një palë këpucë të kuqe nga çifti Mira Konci dhe Shpëtim Saraci. Kjo ka qene nje nga historite me te bukura pasi dhe kohet ishin ndryshe dikur por dashurite jane gjithmone njesoj.