Home News Pas gjendjes se veshtire qe po jetojme Greqia shkundet nga termeti/ Ja...

Pas gjendjes se veshtire qe po jetojme Greqia shkundet nga termeti/ Ja sa ishte magnituda

577
0

Pas qetesimit te gjendjes nga koronavirusi nje lekundje sizmike e forte shkundi pak me pare Greqine dhe epiqendra ishte ne ishullin e Kretes.

Lekundja ishte shume e forte dhe te gjithe kane lene banesat per te dale perjashte, por lajmi i mire eshte se nuk ka pasur lendime apo deme materiale dhe cdo gje ka kaluar ne paqe.

Magnituda ishte 6.0 e shkallës Rihter, teksa goditja ishte në det të hapur dhe nuk ka pasur raportime per deme deri tani.

Shpresojme qe cdo gje te shkoje mire.