Home News Pas dy javesh ne terapi intensive pacienti rrefen dhimbjen e madhe :...

Pas dy javesh ne terapi intensive pacienti rrefen dhimbjen e madhe : Mesova se….

536
0

Pas dy javesh ne terapi intensive pacienti rrefen dhimbjen e madhe mesova se me kishte vdekur babai

Nje pacient 41 vjecar ne spitalin Maria Vittoria ne Torino, ka qendruar 10 dite ne terapi intensive qe e cileson si fil horrorr qe nuk perfundon kurre.

Ai quhet Gianni dhe ka treguar gjithcka qe perjetoi prej koronavirusit.Ne nje lidhje telefonike me tgcom ai thote se fillimisht e nenvleresoi alarmin qe me pas e coi ne spital ne gjendje te rende.

Giannii e humbi kontaktin me te afermit dhe pas 2 javesh mesoi lajmin se kishte humbur te atin, i cili vdiq nga koronavirusi. Ishte dhimbja me e madhe . E mesova nga nje mesazh ne celular thote ai.

Ne rrefimin e tij nga spitali, shprehet i zemeruar me njerezit qe nuk i respèektojne masat dhe dalin ne rruge. 41 vjecari shprehet i bindur se askush nuk do te dilte jashte nese do perjetonin te njejten gje si ai.