Home News Pas 14 ditesh te ndara, Aurela Gace me ne fund perqafon vajzat,...

Pas 14 ditesh te ndara, Aurela Gace me ne fund perqafon vajzat, Ja si e priten ato

818
0

Pas 14 ditesh me ne fun Aurela gace ka perqafuar perseri vajzat e saj Grace dhe Abigal. Per shkak te nje udhetimi jashte shtetit, ajo eshte detyruar te vetekarantinohet per 14 dite duke mos i pare vajzat e saj.


Me ne fund bashke mbas 14 ditesh ne vete izolim, zemra e dinte se si po duronte pa i pare ato.
Pritem me ankth te 7 ne qe ishim 2 jave me pare pertej oqeanit, me friken se mund te shfaqnim ndonje shenje. Por fatmiresisht shkoi gjithcka mire dhe asnje nga ne nuk pati probleme, e me ne fund ju bashkuam familjeve tona.


Vete izolimi ishte detyre prinderore. Dua te falenderoj te gjithe ndjekesit qe me kane derguar mesazhe, qysh nga momenti qe u kthyem, duke na pyetur se si ishim vazhdimisht.


Ishte shume prekese per mua, por dhe per vajzat. Na u duk sikur kishim nje jete te tere pa u pare. Kam pasur dhe shume presion psikologjik. E vleresoj shume kujdesin dhe dashurine tuaj. Se bashku do ja dalim te gjithe.