Home News Pas 13 oreve pune, infermierja publikon foton me lot ne sy: Njerez...

Pas 13 oreve pune, infermierja publikon foton me lot ne sy: Njerez qendroni ne shtepi

582
0

NJe infermiere qe cdo dite lufton me koronavirusin ka shperndare nje fotografi me lot ne sy duke i bere thirrje te gjithe njerezve. Lucy Hutching, 19 vjecarja nga Britania realizoi imazhin pas 13 oreve pune. Ajo kujdeset per pacientet e moshuar me covid- 19.

Ajo thote se ne spitalin ku punon pajisjet e frymemarrjes po mabarojne dhe frika e perhapjes se virusit ate e trishton cdo dite e me shume.
Pavioni im eshte i mbyllur dhe tani kemi vetem njerez me covid-19. Kemi njerez qe jane drejt fundit te jetes dhe te tjere qe nuk kane nevoje per respiratore. Pjesa me e madhe kane nevoje per oksigjen dhe jan rreth moshes 60-90 vjec. Shikoj dhembje ne syte e tyre. Eshte e trishtueshme te shohesh kaq shume njerez te semure. Dhe ky eshte vetem fillimi, kam frike se gjerat do perkeqesohen. do doja shume te qendroja brenda ne shtepi e te haja ushqim te shijshem por nuk mundem. Njerez qendroni ne shtepi te mos zbatosh rregulat ne kete kohe eshte papergjegjshmeri e madhe tha ne fun Lucy.