Home News Parashikimi i motit, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Parashikimi i motit, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

79
0

Për ditën e enjte vendi ynë do vijojë të mbetet nën ndikim të kushteve të qendrueshme atmosferike. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura në orët e mesditës. Në orët e mëngjesit do te kemi prezencë të mjegullës përgjatë zonave luginore.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -2 – 7°C

në zona e ulëta -1 – 16°C

në zona bregdetare 4 -16°C