Home News OBSH alar.mon per koron.avirusin/ Me e keqja akoma nuk ka ardhur

OBSH alar.mon per koron.avirusin/ Me e keqja akoma nuk ka ardhur

467
0

Drejtori i pergjithshem i organizates boterore te shendetit Tedros Adanom Gebrejesus ka leshuar nje paralajmerim te ri ku nderkohe shume vende jane duke hequr kufizimet per shkak te renies se numrit te te infektuarve.
Ai nuk e specifikoi pse situata e pand.emise mund te perkeqesohet. Na besoni , me e keqja akoma nuk ka ardhur shume njerez nuk e kuptojne kete virus. Le ta parandalojme kete tragjedi tha Gebrejesus per mediat.

Ai deklaroi se kjo pandemi po ndodh per her te pare mbas 100 vjetesh duke perkujtuar ethet spanjolle qe vr.ane mbi 10 milion njerez. Por tani ne kemi teknologjine dhe mund ta parandalojme kete lloj kata.strofe ne mund ta prandalojme kete lloje krize shtoi ne fund Gebrejesus.