Home News Nuk po gjejme qetesi. Shqiperia goditet nga 2 termete

Nuk po gjejme qetesi. Shqiperia goditet nga 2 termete

497
0

Dy lekundje termeti jane ndjere sot ne Shqiperi.

Termeti i pare ka qene me mgnitude 3.3 i shkalles rihter ndersa
thellesia fokale e lekundjeve ka qene 5 km.

Epiqendra e termetit te pare eshte ne Kukes per eshte ndjere
edhe ne qytete te tjera te vendit. Lekundjet e para jane ndjere ne oren 10 e 18 te mengjesit.

Sipas aplikacionit te termeteve dhe EMSC dy minuta pas termetit te pare ne Kukes
eshte shenuar nje tjeter termet 4.3 balle i shkalles rihter ne detin Adriatik.
Termeti i dyte eshte ndier ne oren 10 e 20 minuta dhe thellesia e lekundjeve ka qene 10 km.