Home News Nuk kalon dot doganen prej 15 vitesh/ E cuditshme ajo qe i...

Nuk kalon dot doganen prej 15 vitesh/ E cuditshme ajo qe i ka ndodhur shqiptarit

462
0

Emisioni Stop ne Tv Klan denoncoi jne incident te nje qytetari nga Karbunara e Lushnjes Luftetar Arapi per arsye se ai nuk arrin dot te kaloje piken kufitare te kakavijes dhe brindizit.


Ja cfare ka thene qytetari:


Ne vitin 2000 u paraqita me vize kontrate pune ne Greqi. Ne vitin 2010 u paraqita ne piken kufitare kakavije per te kaluar per ne Greqi, por aty me vune kryq ne pashaporte person shume i rrezikshem. U ktheva mbrapsh nuk e mora vesh se cfare ishte nuk me dhane asnje shjegim. Tentova dhe nje here tjeter per te kaluar por prap kryq ne pashaporte nuk me lane te kaloja. Vjet jam paraqitur ne Brindizi. Aty e kuptova se per cfare beht fjale. Me shikonin mua dhe ne sistem i dilte nje foto tjeter me te dhenat e mia. Mama Mia cfare kane bere keshtu me thane. Kete duhet ta gjeje pala shqiptare ose dogana greke me thane eshte bere nje ngatarrese atje.

Ai thote se e ka gjetur vete kete ngatarresen dhe se personi tjeter eshte Ilir Gjon Arapi. Per kete arsye luftetari ka 15 vjet qe nuk kalon dot doganen.

Me ne fund mbas interesimit te emisionit Stop Luftetari arriti mbas shume peripecish te zgjidhi problemin dhe tani eshte i lire te udhetoje perseri ne Evrope.