Home Menyre Jetese “Nuk duroj më!”, tha gruaja, doli nga shtëpia dhe la burrin me...

“Nuk duroj më!”, tha gruaja, doli nga shtëpia dhe la burrin me 3 fëmijë, por kur u kthye 2 ditë më vonë ……

102
0

Kjo eshte historia e nje burri i cili rrefimin e tij e nis duke thene se ai me gruan e tij shume shpesh kane pas ze.nka kohet e fundit.


U lodha nga puna një ditë dhe sa erdha ne shtepi kisha dëshirë vetëm të shtrihesha dhe të shihja TV.Në ato momente, gruaja po përpiqej të vinte djalin e vogël në gjumë, dhe nga ana tjeter dy fëmijët e tjerë po gri.ndeshin.
Në vend që ta ndihmoja atë, unë ia ngrita volumin edhe më lart televizorit.


A nuk të duket se duhet të kesh një rol më aktiv në edukimin e fëmijëve ? Ti ke mundësi të japësh ndihmesë edhe më shumë në shtëpi.


Keshtu nisëm të debatonim dhe ajo më bërtiti akoma më shumë.
Më erdhën në majë të hundës të gjitha”, dhe duke shfryrë, vrapoi jashtë shtëpisë, duke më lënë që të kujdesem vetë për fëmijët.Nga ai moment une duhet te ushqeja fëmijët dhe ti vija në shtrat të flinin.Diten tjeter ajo nuk u kthye dhe mua mu desh te merrja ne telefon shefin per nje dite pushim qe te kujdesesha per femijet e mi.Atë ditë kisha aq shumë për të bërë sa nuk më doli as mundësia për të bërë një dush. Duhet te ngrohja qumeshtin te pergatisja mengjesin,te vishja femijet dhe e gjithe shtepia duhej pastruar.

Keshtu e provova vete se cfare do te thote te mos kesh kohe per tu ulur e as te hash me qetesi ne tavoline. Mendoj se kjo ndjenje eshte ajo kur je shteruar fizikisht dhe emocionalisht dhe do doja shume te flija 20 ore rresht. Mirepo edhe te doja nuk mundja pasi cohesha se foshnja qante.

Kuptova se cfare ngarkese ka pasur ajo si fizikisht ashtu edhe menderisht saqe as nuk dilte me me shoqet, te ikte ne palester te kujdesej per veten apo edhe te linte nje nate gjumi te qete.

Thirra nenen time te vinte te mbante femijet sepse duhet te shkoja te gjeja gruan time. Sapo u bera gati te dilja ne dera e shoh ate qe qednronte nga pas .


Edhe pse dukej e merzitur ishte e clodhur dhe e perqafova fort duke i thene:
Zemër, kam qenë kaq egoist dhe kaq i verbër.

Faleminderit që më ndihmove të shoh. Te lutem me fal!
Nena eshte themeli i nje familje te shendoshe dhe baza e zhvillimit te femijes.