Home Menyre Jetese Njihuni me shqiptaren që u shpall më e mira në Universitetin e...

Njihuni me shqiptaren që u shpall më e mira në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë

50
0

Të rinjtë e Kosovës në vende të ndryshme të botës po arrijnë suksese të mëdha, kështu duke i bërë të gjithë krenarë me arritjet e tyre.


Në mesin e tyre është Liridona Koxha, e cila fal përkushtimit të madh gjatë studimeve arriti të zgjidhet si studentja më e mirë e huaj në Universitetin e Mjekësisë në Danimarkë.

Ajo është nga Kaçaniku dhe ka përfunduar studimet për mjekësi në Universitetin e Kopenhagenit, duke u përzgjedhur ndër 5 studentët më të mira me të gjitha notat 10 në Danimarkë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here