Home News Nje vajze e prekur ne Shqiperi thote : Ky virus nuk eshte...

Nje vajze e prekur ne Shqiperi thote : Ky virus nuk eshte shaka , po jua thote dikush qe po vuan pasojat . Nuk dihet nga merret

839
0

Kryeministri Rama ka postuar videon e nje vajze qe eshte prekur nga koronavirusi ,ajo
ka nje mesazh ku thote : shqiptare qendroni brenda.

Rama shkruan mbi video :
Ti do ja dalesh ne jemi me ty deri kur te sherohesh plotesisht.
Ti meriton nje falenderim te perzermert per fjalet e verteta , te ndjera qe ke ndare me ne
sot kur te gjithe kane nevoje te degjojne dhe kane nevoje te kuptojne qe jemi ne nje lufte per jeten.

Ti nuk ke nevoje per kurajo, sepse dalja jote publike tregon kurajon e jashtezakonshme qe
ke keshtuqe me duhet te te falenderoj per kurajon qe ti me dhe mua dhe fuqine magnetike
te brishtesise tende.

Perqafime nga larg dhe mire u takofshim kur te mbaroje lufta.

Edi.