Home News NJe hap perpara. Gjermania merr vendimin e rendesishem per luften kunder koronavirusit

NJe hap perpara. Gjermania merr vendimin e rendesishem per luften kunder koronavirusit

490
0

Gjermani eshte nje nder shtetet eqe po menaxhon me se miri situaten e koronavirusit.
Sipas te dhenave zyrtare te publikuara ne WoldMeter Gjermania ka 70.000 te prekur dhe vetem 541 jete te humbura.
Se fundmi qeveria gjermane ka dhene nje lajm te mire per shtetasit e saj pasi po planifikon te testoje per koronavirusin 200.000 njerez ne dite.

Gjermania ka marre shembull nga Koreja e Jugut e cila me ane te testimit ka mundur te ngadalesoje valen.