Home News Nje cader 50 euro?Klosi braktis shqiptaret:Nuk bejme dot gje per cmimet,e...

Nje cader 50 euro?Klosi braktis shqiptaret:Nuk bejme dot gje per cmimet,e vendos tregu

383
0

Sikur te mos mjaftonte e gjithe kriza ekonomike e shkaktuar si pasoje e pandemise,fundjaven e shkuar u raportua nje tjeter lajthitje dhe cmenduri.


Flitet per rritjen abuzive te cmimit te cadrave,te cilat kane arritur deri ne 50 euro.


Ministri i Mjedisit dhe Turizmit,Blendi Klosi u tregua i pafuqishem perballe ketij abuzimi,duke thene se qeveria nuk mund te beje dot asgje per cmimet sepse nuk varet nga ta.


Sipas Klosit cmimet i vendos tregu dhe shteti nuk mund te jete negociator dhe te nderhyje.


Nderkohe distanca ndermjet shezloneve do te jete 2.5 deri ne 3.5 metra,ndersa me tarifat do te merret pushteti lokal,pasi plazhet konmtrollohen nga bashkite dhe jane ata qe vendosin tarifat.