Home News Nga neser deri te henen ne mengjes, vendi shkon ne izolim total

Nga neser deri te henen ne mengjes, vendi shkon ne izolim total

422
0

Kryeminstri i vendit, Edi Rama permes nje postimi ne fb ka bere nje lajmerim per te gjithe Qytetaret. Ai ka risjell serish ne vemendje se dhe kete jave ashtu si fundjavat e kaluara, dita e shtune ora 13.00 deri te henen ne oren 05.00 vendi do te jete i izoluar.

Keshtu askush nuk duhet te levize ne kete orar pasi cdo perpjekje po behet vetem per te miren e popullsise qe te kotrollohet sa me shume koronavirusi. (NGA NESËR (E SHTUNË 13.00 DERI TË HËNËN 05.00) NJËSOJ SI FUNDJAVËN E SHKUAR, TË GJITHË NË SHTËPI, shkruan kryeministri.