Home News Nga e hena rregullore e re/ Zgjatet orari i qarkullimit, ja autorizimi...

Nga e hena rregullore e re/ Zgjatet orari i qarkullimit, ja autorizimi per Leje-Daljet

740
0

Rregullat e rejo do te fillojne te henen ne 13 prill,ku do te zgjatet leja e qarkullimit per te gjithe personat, por duke respektuar leje-daljen perkatese.
Lajmi u be publik nga Kryeministri Rama i cili tha se dita e neserme do te jete dita e fundit me fashen e orarit deri ne oren 13.00. Kjo fashe do te hapet me shume duke shkuar deri ne oren 17e30

Sot nga ora 13.00 deri te henen ne oren 05.00 gjithcka do te jete e mbyllur. Te gjithe ne shtepi, ne karantine,kurse nga e hena data 13 prill do te kemi me shume leje.

Ja fjalet e Edi Rames ne Fb:

“Nga e hëna, fasha orare do të zgjatet deri 17.30, dhe autorizimet për leje-dalje për pazar do të jenë 90 minuta. Pak nga pak dhe me durim, do të dalim me kokën lart nga kjo luftë”