Home News Nese nuk e doni ju, na e jepni ne: Italianet zgjedhin Ramen...

Nese nuk e doni ju, na e jepni ne: Italianet zgjedhin Ramen mes drejuesve boterore

456
0

Ne sondazhin e bere ne Itali nga Report Tv , 62,8% e italianeve kane votuar kryeministrin shqiptar Edi Rama, i dyti Vladimir Putin me 52,8% , i treti presidenti francez Macron 41.6% , Donald Trump renditet i nenti , Merkel e 12 -ta , nders presidentja KE-se e 13-ta.


95.6% e qytetareve italiane jane shprehur se kane ndryshuar mendim ne lidheje me shqiptaret pas dergimit te 30 mjekeve ne Itali.
Baldassari ne lidhje me vleresimin e italianeve per kryeministrin Rama ka beri nje batute duke thene:

“Nese nuk e doni ju na e jepni ne kryeministrin Rama. Ai bashkon dy shpirtra , te larte kulturor dhe praktik.Ne ne vendin tone nuk po arrijme ta gjejme dot nje lider te tille.