Home News Ne karantine jo nga koronavirusi por nga varferia: Ne familjen qe si...

Ne karantine jo nga koronavirusi por nga varferia: Ne familjen qe si ndihme merr vetem 100 leke ne dite

514
0

Familjen Rika qe jeton ne Kamez nuk e ka karantinuar koronavirusi por varferia. Silvana Rika kishte dal ne tregun e fruta perimeve jo per te blere por me shpresen se dikush nga regtaret do ta shikonte e ti jepte dicka per te ngrene. Sherbimi social i bashkise Kamez, ben sikur nuk e njeh urine e kesaj familje. Sot ata e percollen vetem duke i dhene 100 lek te reja.

Kryefamiljarin semundja prej muajsh e ka shtrire ne krevat.

Djali i madh i kesaj familje eshte vetem 7 vjec, por varferia e ka rritur ne moshe para kohe. Ai eshte dalluesi i klases, dhe shpreson se dija nje dite do ta shfarose skamjen e familjes.

Kjo familje ka vetem nje kerkese: Te kete ushqim.