Home News Ndryshimet e fundit ne kodin penal: Reagon Sali Berisha, thirrje shqiptareve/ Te...

Ndryshimet e fundit ne kodin penal: Reagon Sali Berisha, thirrje shqiptareve/ Te dalm ne protesta sot shqiptaret te ishin ne rruge

381
0

Ish kryeministri Berisha ka reauguar ndaj vendimit te fundit te qeverise per ndryshimet ne kodin penal. Ne nje lidhje direkte per syri tv ish kryeministri u ka bere thirrje shqiptareve qe te nngrihen ne proteste kunder ketyre vendimeve.

Nder te tjera Berisha u shpreh se nese ka nje popull qe duhet te protestoje ata jane shqiptaret.

Ja cfare tha Berisha:

Gjykata Kushtetuese e Gjermanisë i dha të drejtë qytetarëve të protestojnë. Unë ftoj shqiptarët ta konsiderojnë letër të vd.ekur deklaraten skizo të Ramës e të ngrihen në protesta, me maska dhe në distancë sociale. Nëse ka një popull sot në botë që duhet të jetë në rrugë janë shqiptarët. Po u tolerua me këtë mënyrë, njësoj si i ati i Kim Jong Un, do t’iu numërojë lugët. Duhet ngritur ndaj kësaj çmendurie poshtëruese dhe një njeriu që nuk ka moral
Kujtojmë këtu se ndryshimet e fundit në Kodin Penal kanë shkaktuar reagime të shumta në shoqërinë civile dhe janë cilësuar si anti-kushtetuese.