Home News Ndihmoi gjate termetit, zjarrfiksi italian per 30 mjeket: Vellezerit shqiptare nuk do...

Ndihmoi gjate termetit, zjarrfiksi italian per 30 mjeket: Vellezerit shqiptare nuk do ti harrojme kurre

534
0

Ne nentor te 2019 ne ndihme te Shqiperise e cila u trondit nga nje termet shkaterrues , erdhen ne ndihme italianet dhe sot jane shqiptaret ata qe shkojne ne ndihme vendit fqinj .


Pino di Gioia , shef i zjarrfikseve ne Bari , nuk e fsheh mallengjimin teksa pa 30 mjeket shqiptare ne ndihme te popullit te tij. Permes nje postimi ne facebook ai shkruan: “Faleminderit vellezer shqiptare per ndihmen tuaj , as ne nuk do ta harrojme, nderkohe qe poston dhe videon e nisjes se stafit mjekesor drejt Bergamos , zones me te nxehte ne Itali persa i perket te prekurve dhe viktimave nga COVID-19.