Home News “Mu thaftë dora…”, po festonin ditëlindjen, si e plagosi i riu shokun...

“Mu thaftë dora…”, po festonin ditëlindjen, si e plagosi i riu shokun në Tapizë

181
0

Është zbardhur ngjarja e rëndë me dy të p.lagosur në Tapizë të Krujës. P.olicia njofton se rezulton se dy të p.lagosurit ishin ulur së bashku në të njëjtën tavolinë, në lokalin e shtetasit Hygert Muja., në Qerek, Tapizë.

Dyshohet se në gjendje të dehur, pasi po festonin ditëlindjen e shokut, i riu Xhentil Sefa, 25 vjeç ka nxjerrë një a.rmë zjarri p.istoletë dhe në rrethana ende të paqarta, ka p.lagosur L. C. (shok i tij) dhe më pas është vetëplagosur në dorë. Të dy shtetasit e plagosur janë jashtë rrezikut për jetën.

Po nga veprimet hetimore rezultoi se Hygert Muja., pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja, ka fshehur a.rmën e k.rimit, ka hequr gëzhojat nga vendngjarja dhe ka prishur vendin e ngjarjes.