Home News Mos i lini njerëzit aty, sizmiologu parashikon një tërmet të fuqishëm: Po...

Mos i lini njerëzit aty, sizmiologu parashikon një tërmet të fuqishëm: Po ndodh diçka e pazakontë

2563
0

Nje parashikim i bere nga kreu i Institutit të Gjeodinamikës në Athinë, Akis Tselentis, i cili ka thene se ne ishullin Samos të Greqisë, pas tërmetit të fuqishëm që goditi zonën me tyre dhe Turqisë në 30 tetor, mund te kete nje tjeter lekundje te fuqishme.

Duke folur për mediat greke ai është shprehur se pritet një tërmet edhe më i fuqishëm se 6.4 të shkallës Rihter që goditi zonën në 30 tetor duke kërkuar largimin e banorëve prej ishullit.

Mos i lini njerëzit që të presin vd.ekj.en aty, është shprehur ai duke ngjallur mjaft reagime në Greqi.

Ështe krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgoditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave, u shpreh ai.