Home News Mos blini me salce domatesh/ Ja cfare thote AKU per shishet e...

Mos blini me salce domatesh/ Ja cfare thote AKU per shishet e salces

592
0

Si gjithmon ne vendin tone ushqimet futen pa pike kontrolli dhe cdo gje eshte ne kaos prandaj qytetari duhet te kujdeset vete per veten e tij sa me shume te jete e mundur. Por do te ishte mire se, nese gjeni dicka me probleme apo nje ushqim te skaduar duhet ta denonconi si ne AKU ashtu dhe ne portale, kjo per te miren tuaj por dhe per te afermit dhe miqte tuaj qe te mos rrezikohen nga perdorimi i ketyre ushqimeve.

Keshtu ka ndodhur dhe me salcen e domateve pas denoncimeve Eshte raportuar dhe nga AKU qe ka marrë mostra të këtyre produkteve. Nga 11 mostra salcash domatesh, 4 prej tyre rezultuan negative. I dërguam në laboratorë të akredituar, presim përgjigje zyrtare për mostrat e tjera, tha Allkoshaj. Ndaj tani pritet pergjigja perfundimtare per to.

Sa me shume kujdes te tregojme aq me pak dhimdje do kemi ne trupin tone. Shpresojme qe gjerat te normalizohen ne vendin tone dhe njerezit te tregojne me shume respekt per jeten e njeri-tjetrit.