Home News Mjeku specialist Tritan Kalo poston fotot nga INFEKTIVI: Na besoni do ta...

Mjeku specialist Tritan Kalo poston fotot nga INFEKTIVI: Na besoni do ta fitojme dhe kete beteje patjeter

525
0

Fotot e bukura vijne nga QSUT ku stafi mjekesor , heronjte e vertet shqiptar kujdesen per te infektuarit me koronavirus.

Mjeku i njohur Dritan Kalo ka postuar disa foto duke thene se edhe kjo beteje do te fitohet patjeter dhe me kujdes duke zbatuar rregullat do ja dalim mbane.

Ai thote:

Ne vijen e pare te luftes kunder covid-19…..Ekipi i sherbimit te semundjeve QSUT Nene Tereza ka nje eksperience te pasur ne perballimin e shume epidemive keto 30 vitet e fundit…

Eksperienca dhe perkushtimi nuk mungojne, jemi te gjithe krah njeri tjetrit, mjek farmaciste infermjere dhe sanitare te gjith nje grup i vetem.

KIni besim ne perkushtimin dhe sakrificat tona per tju sherbyer ne cdo kohe dhe ne cdo rrethane…Jemi me ju dhe per ju ne gadishmerine maksimale.