Home News Mjeku kthehet ne shtepi, shperthen ne lot pasi ndalon djalin e tij...

Mjeku kthehet ne shtepi, shperthen ne lot pasi ndalon djalin e tij qe ta takoje

723
0

Pandemia e virusist ka alarmuar te gjithe boten ndersa te gjithe jane mbyllur neper shtepite e tyre, mjeket dhe infermieret jane ne balle te “luftes”.


Por edhe per stafin mjekesor eshte e veshtire sepse kur kthehen tek te dashurit e tyre duhet ti qendrojne larg.
Nje video emocionuese e nje mjeku nga Arabia , i cili shperthen ne lot, pasi ndaloi djalin e tij te vogel ta perqafonte , po ben xhiro ne rrjetet sociale.


Sapo mjeku u fut ne shtepi , pasi u kthye nga spiatli , djali i vogel vrapoi drejt tij me gizim per ta perqafuar po ai e ndaloi menjehere sepse ai kishte uniformen e tij dhe sapo kishte trajtuar pacientet me koronavirus.