Home News Mjeku kirurg plas ne emision: I ben thirrje qeverise/ Cliro karantinen, nese...

Mjeku kirurg plas ne emision: I ben thirrje qeverise/ Cliro karantinen, nese rastet shtohen

622
0

Nje mendim i vecante vjen nga mjeku Gezim Xhepa. Ai mendo se Shqiperia e ka kaluar kulmin e koron.avirusit ne gusht bashke me epidemine e gripit ah1n1. Ai shprehet se shqiperia keto jave asnjehre nuk e ka pasur kurben ngritese. Ai mendon ndryshe nga te tjeret.

Ai mendon se qeveria duhet te lehtesoje daljen apo te cliroj pak me shume karantinen. Mjeku tha se rasti 0 qe eshte shfaqur 5 jave me pare ne javen e trete do te kishte pikun e rritjes te te infektuarve por kjo kurbe tashme eshte ne renie.

Ai nenvizoi se duhet te kemi kujdes nga paniku sepse paniku shkaktoi humbje te medha njerezish ne Italine e Veriut. Per mua thote mjeku tekste te targetuara jene te mjaftueshme dhe do te provohen me clirimin e karantines.