Home News Mjeku i njohur jep lajmin e mire, virusi do te largohet shume...

Mjeku i njohur jep lajmin e mire, virusi do te largohet shume shpejt

549
0

Mjeku kardiolog Sabit Brokaj gjate nje interviste ka folur per situaten e tanishme dhe u shpreh se masat e qeverise jane ato te duhurat.
Madje per rritjen e rasteve me infektim ai tha se kjo eshte vetem filimi i kurbes megjithese masat qe ka marre qeveria kane ndikuar mjaft mire.


Sipas tij distancimi social eshte masa e duhur kunder covid-19. Per momentin ai tha se eshte e veshtire te flasim per nje bilanc por ate do ta shohim ne fund.


Ai the nder te tjera se rritja e temperaturave e shkurton koronavirusin.


Flitet ne menyre pozitive per testimin. Eshte mire per me shume informacion por ne perfundim trajtimi i semundjes fillon me izolimin. Moshat e reja jane me te mbrojturat.Kjo duket statistikisht ne cdo shtet.Rritja e temperaturave pret jetegjatesine e virusit. Mendoj se me kohen viroza do te shuhet., u shpreh Brokaj.