Home News Mjeku i njohur jep lajmin e mire: Koronavirusi dobesohet javen e pare...

Mjeku i njohur jep lajmin e mire: Koronavirusi dobesohet javen e pare te prillit por….

505
0

Mjeku i njohur Pellumb Pipero eshte shprehur se situata e krijuar nga koronavirusi ne vend eshte serioze. Pipero tha se deri tani covid-19 eshte ende ne fazat e fillimit ne vendin tone dhe se ne javen e trete pritet shtimi i numrit te personave te prekur nga ky virus

Por megjithate Pipero thote se javen e pare te muajit prill joronavirusi do te dobesohet. Mendoj se fundi i Marsit java e pare e Prillit duhet te jete thyer edhe tek ne ndoshta do fillojne te lehtesohen dhe masat, por askush nuk e thote dot sa do te vazhdoje, u shpreh ai.

Mjeku gjithashtu theksoi perseri qe qytetaret te respektojne masat, ndersda beri apel qe te kene me shume kujdes te moshuarit.