Home Shendet Mjeku Ethem Ramadani tregon se cila eshte vitamina qe mposht virusin dhe...

Mjeku Ethem Ramadani tregon se cila eshte vitamina qe mposht virusin dhe si mund ta marrim ate

977
0

Mjeku Ethem Ramadani ka deklaruar se vitamina C forcon imunitetin ne organizem dhe eshte per te gjitha viruset perfshire dhe koronavirusin.


Ka dy rruge per ta marre ate , e para nepermejt ngrenies se ushqimeve dhe e dyta ne formen e suplementit ushqimor.
Vitamina C eshte perdorur nga mjeket ne Kine per te trajtuar pacientet e infektuar.


“Ne rastin konkret te viruseve nuk kompensohet nga ushqimi duhen dhe suplemente.Por vitamina C ndihmon per koronavirusin .Ne Kine , kane perdorur 24 grame vitamine C , u shpreh mjeku.