Home Menyre Jetese Mjekët braktisin sallat e operacioneve në Spitalin e Trumës: Janë të ndotura

Mjekët braktisin sallat e operacioneve në Spitalin e Trumës: Janë të ndotura

151
0

Sallat e operacioneve në spitalin e Traumës janë mbyllur. Burime për “News24”bëjnë me dije se shkak është bërë ndotja e sallave.

Ato do të qëndrojnë të mbyllura ditën e hënë dhe të martë dhe shumë pacientë të cilët kanë pasur operacionin e programuar nuk do të mund të operohen.

Mjekët shprehen të shqetësuar përballë kësaj situate.