Home News Ministri i Jashtem i Italian Di Maio falenderon ne shqip dhe jep...

Ministri i Jashtem i Italian Di Maio falenderon ne shqip dhe jep lajmin e mire

714
0

Luigi Di Maio, Misnistri i Jashtem i Italise, ka publikuar nje foto ne instagram ku falenderon te gjithe vendet qe i jane gjendur prane Italise ne kete situate te veshtire.

Falenderimi i pare ne kete shkrim perkrah fotos niset me gjuhen shqipe dhe Di Maio duket ne foto me doren ne zemer ne shenje mirenjohjeje per keto vende.

Duke vazhduar me tej ne postimin e tij ministri jep lajmin e mire se tashme numri i te infektuarve ne Itali ka rene. Kjo fale punes se bluzave te bardha dhe te ekipeve ndihmuese.

Mjeket, Infermieret dhe punonjesit e shendetit po perkushtohen shume per te shpetuar jete njerezish.
Keta persona po punojne pa pushim dite nate, pavaresisht se keto ditet e fundit numri i infeksioneve ka rene, dihet se ka ende shume pune per te bere.
Per t`i dhene mbeshtetje ketyre grave dhe burrave qe punojne ne spitalet tona, neve na ka ardhur ne ndihme personel shendetesor nga disa shtete te huaja.
Deri tani jane mbi 330 mjeke dhe infermiere te derguar nga vendet e huaja qe po ndihmojne bluzat tona te bardha ,shkruan Di Maio ne postimin e tij.