Home Menyre Jetese “Mezi marr frymë kur e mendoj”, s hpërthen Klodiana Lala dhe tregon...

“Mezi marr frymë kur e mendoj”, s hpërthen Klodiana Lala dhe tregon çfarë po përjeton

152
0

Gazetarja Klodiana Lala reagoi në rrjetet sociale për v dekjen tragjike të 7-vjeçares në Himarë pasi u g.odit me skaf nga një komisar. Lala shkruante se nuk mundej të përqafonte as vajzat e saj se ndjehej në faj ndaj prindërve të vogëlushes 7-vjeçare.

Mirëpo pikërisht në këtë postim, Lalës i komenton një qytetar i cili i shkruan se media nuk është në anën e duhur në këtë ngjarje.

“A ngjallet ai ëngjull nëse këta japin “llogari” Media jo në anën e duhur!”, i shkruan qytetari.

“Nuk eshte femija juaj dhe uroj mos jete kurre, por te erret shpirti nese te ndodh.

Une skam shkruar si gazetare, por si nene qe mezi marr fryme kur e mendoj.

Sa per dijeni jam me pushime dhe jam e tronditur, sgjej dot rehati. Por mesa duket per ju ka rendesi qe vetem zyrtareve mos ju prishet qetesia, pa ne te tjeret te ulim koken e mos bejme za, edhe kur n.a vrasin”, shkruan Lala.