Home Menyre Jetese Merr Shqiptarin Në Punë/ Pasi Kthehet Pronari Shtanget Kur Shikon Se Çfarë...

Merr Shqiptarin Në Punë/ Pasi Kthehet Pronari Shtanget Kur Shikon Se Çfarë Kishte Bërë…

622
0

Punë ka por nuk ka profesionistë thotë një shprehje e bukur që ka shume kuptim edhe në vendin tonë. Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë. Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve nga ajo qe pa. Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja ose ndoshta prej vapes.

Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit. Ai shkruan: Pershendetje, mora nje puntor per te punuar ullinjte edhe ika. Kur kthehem per te pare se cfare kishte bere e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojmë shume… Faleminderit nese e postoni