Home News Merkel habit ballkanin, Shqiptarët duhet të kenë një shtet

Merkel habit ballkanin, Shqiptarët duhet të kenë një shtet

87
0

Kancelarja Gjermane, gjatë një takimi qe zhvilloi me gazetarët në Berlin theksoi se Shqiptarët u ndanë gjatë luftërave ballkanike dhe pas luftës së parë botërore, duke bere tashme qe Shqipëria te jetë i vetmi shtet në botë qe nga të gjitha anët kufizohet me bashkëkombasit e vet.


Ajo deklaroi se shteti Shqiptare duhet të punojë fortë për mbrojtjen e popullit në çdo anë të kufirit .

Ndaj qe ajo ne fund shprehu dëshirë që te shikoje një Shqipëri të bashkuar dhe të fortë drejt BE-së.


Por ketu nuk mungoi menjehere nje pyetje nga një gazetar Gjerman se pse Merkel po kujdeset kaq shume për Shqiptarët?


Dhe përgjigjia e saj e bukur ishte:


Ja u kemi borxh!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here