Home News Megatek i kerkon pagen e luftes punonjesve:Keni marre me shume sesa rroga...

Megatek i kerkon pagen e luftes punonjesve:Keni marre me shume sesa rroga qe merrni ketu,po nuk deshet largohuni

703
0

Shume qytetare te cilet punojne ne Megatek ,kane denoncuar padrejtesine qe po ju behet nga kjo kompani tek JOQ Albania.
Punonjesit jane shprehur se paga e luftes do ju mbahet nga kompania dhe kjo eshte absurde pasi ata kane punuar me sherbimin delivery gjate gjithe kohes.


Ata thone se paga e luftes qe kane marre eshte 400 mije leke,por atyre jua kerkon kompania ose ne te kundert kompania do ti paguaje ne korrik e ne vazhdim.Kjo per arsye se paga e luftes eshte me madhe se rroga qe punonjesit paguhen nga komapnia.


Jane 300 punonjes qe po e vuajne kete situate dhe askush deri me sot nuk ka menduar per ta,madje kane marre dhe gjoba nga policia vetem per te shkuar ne pune.