Home News Me ne fund ajo qe prisnim/ Ja cfare ka ndodhur ne Itali...

Me ne fund ajo qe prisnim/ Ja cfare ka ndodhur ne Itali 24 oret e fundit

1352
0

Italia ka publikuar statistikat e 24 orëve të fundit sa i përket të ifektuarve me Koronavirus. Numri i personave qe kane humbur jeten ka shkuar në 17.127, që do të thotë se janë 604 njeres qe kane humbur jeten 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 880 duke e çuar në 94.067 numrin total të rasteve aktualisht. Numri i të shëruarave ka shkuar në 24.392 dhe 3792 janë në gjendje kritike ne terapi intensive 106 persona me pak se diten e djeshme.

Kujtojme qe numri personave qe kane humbur jeten në të gjithë botën ka shkuar në 79014.

Italia ka pasur prej disa ditësh ulje të rasteve të reja, vdekjeve si dhe personave që janë në gjendje kritike.
Kryetari I komisionit te emergjencave civile ne Itali Borrelli, është shprehur se numri i të prekurve është më ulëti që nga data 10 mars.