Home News Me kolle prej javesh, me duket se jam infektuar me koro.navi.rus: Askush...

Me kolle prej javesh, me duket se jam infektuar me koro.navi.rus: Askush nuk me merr seriozisht

484
0

Denoncimi i qytetarit me incilalet G.K qe punon ne muzeun e Durresit per Abc news

Ai ka treguar mungesen e reagimit te Urgjences edhe pse ka telefonuar shume here per te njoftuar simptoma te ngjashme me ato te koronavirusit.
Ka treguar se ka shqetesime prej javesh dhe se prej 21 ditesh eshte duke marre mjekim per kolle, madje simptomt jane shfaqur dhe tek familjaret e tij.
Cfare ka thene ne lidhje direkte:
“Kam 21 dite nuk me pushon kolla e thate. Kam shqetesime te brendshme , diarre dhe kolle.Marr 127 cdo dite dhe nuk e marrin seriozisht situaten vetem tallen.Jetoj me pese pjesetare te tjere , nuk kam si te izolohem, edhe pjesetaret e tjere kane filluar te shfaqin shenja.Djali nuk ka oreks duket i lodhur.Nuk vijne te me kontrollojne , por edhe me thone te mos shkoj ne spital sepse mund te infektohen mjeket.Me thone se nuk behet tamponi pa pasur shenja , nuk e di cfare shenjash duan ata , kam 21 dite me kolle te thate. Jam 55 vjec , numrin , adresen ja kam dhene 127 dhe nuk kam marre asnje reagim.Bera nje vizite ne privat per mushkerite . Kam shkuar dy here dhe kam bere grafi, me tha se kam pak ftohje dhe asgje tjeter.Thjesht me dha ilace por nuk ka ndryshuar asgje. Mjekut te familjes i kam kerkuar ndihme , por ka frike te me afrohet. Qe ne daten 12 te ketij muaji kam tentuar te kontaktoj me 127 por asnje pergjigje.I kam shkruar dhe kryeministrit por nuk me eshte pergjigjur.