Home News Mbyllja gjatë fundjavave/ Pipero jep lajmin e mirë për qytetarët

Mbyllja gjatë fundjavave/ Pipero jep lajmin e mirë për qytetarët

640
0

Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero në një lidhje direkte për News 24 ka treguar se përse zonat e kuqe mbyllen gjatë fundjavave. Ai u shpreh se në fundjavë ka rre.zik për grumbullimin e njerëzve dhe shtohet rre .ziku për shtiminin e numrave.

Megjithatë Pipero tha se është optimist që nga fundi i muajit të hapen dhe fundjavat. Ai sugjeron që në fund të Majit të hapen të gjithë zonat. Nga ekspozimi mund të fitojmë më shumë imunitet, u shpreh mjeku Pipero.

Virusit nuk i shkojnë batuat, por në fundjavë ka rr .ezik për grumbullimin e njerëzve, shtohet rre ziku për shtimin e numrave. E gjykoj të arsyeshme fundjavën më të shtrënguar, por them se ecuria e epidemisë më bën optimist se fundi i muajit do të jetë tërësisht i lirë. Do të sugjeroja që në fund të majit të hapeshin të gjitha zonat. Nga ekspozimi mund të fitojmë edhe më shumë imunitet…Besoj që në fund të majit të hapen edhe fundjava, tha Pipero.