Home News Masa kunder koronavirusit/ Ky qytet shqiptar nuk lejon askend te futet nese...

Masa kunder koronavirusit/ Ky qytet shqiptar nuk lejon askend te futet nese nuk eshte banor vendas

522
0

Qyteti i vogel i Policanit ka gjetur nje menyre unike per tu mbrojtur nga koronavirusi.

Me vendim te Bashkise vendase ne hyrje te qytetit eshte vendosur nje postobllok ku lejohet kalimi vetem i banoreve te qytetit dhe e askujt tjeter.

Gazetari i Abc News Artan Hoxha, ka publikuar ne facebook pamjet e ketij postoblloku.

Ai Shkruan:

Policiani eshte themeluar si qytet industrial ne vitet 60-70 te shekullit te kaluar, kur nisi dhe ndertimi i kombinatit ushtarak per prodhimin e armatimeve dhe municioneve luftarake. Pikerisht per kete fakt afro 15 perqind e popullates se ketij qyteti te vogel, vuan aktualisht nga semundje kronike dhe sidomos ato qe kan te bejne me rruget e frymemarrjes.