Home News Mark Marku fyen Robert Ndrenikën: Vetëm aktor që nuk është ai, leckë...

Mark Marku fyen Robert Ndrenikën: Vetëm aktor që nuk është ai, leckë dhe i poshtëruar. Viktor Zhusti një traf,ikant

467
0

Mark Marku i ftuar ne nje emision ne tv nder te tjera eshte shprehur dhe per shembjen e Teatrit Kombetar. Gjate kohes qe ishte i ftuar Marku e ka konsideruar Robert Ndreniken si nje lecke te poshteruar ne prag te pleqerise.

Ai ka vene theksin se teatri duhet te rindertohet ashtu sic ka qene. Por gjithashtu Marku ka folur edhe per Viktor Zhustin te cilin ai e ka konsideruar si traf ikant.

Por nderkohe apeloi qe te gjithe shqiptaret te dalin ne proteste per te ngritur zerin kunder kesaj qeverie.

Edi Rama i ka shpallur luftë demokracisë. Ne jemi një shtet gangsterësh. Rama veproi natën, si një gangster që zbret natën dhe shkatërron Teatrin Kombëtar. Ishte god itje ndaj demokracisë shumë e rëndë. Unë nuk e kuptoj këtë demonstrim force. Beteja vazhdon. Monumentet kulturore duhet të rikonstruktohet. Ky është një akt shumë i rëndë që nuk e bën as pushtuesi. Edhe pushtuesi ka qenë më i ndjeshëm. Vetëm ISIS ka shkatërruar veprat kulturore e talibanët. Forcë e ndërgjegjshme strukturore nuk e bën këtë gjë. Këta nuk janë politikanë, por kanë vepruar si banditë, tha Marku.