Home News Manastirliu del me urgjencë, pasi zbulon se shkollat…

Manastirliu del me urgjencë, pasi zbulon se shkollat…

203
0

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu sot ka reaguar menjehere për nje çështje që ka shqetësuar opinionin publik.

Shqetesimi eshte i lidhur me një email që ka mbërritur në adresat e shumë mësuesve dhe prindërve, duke i njoftuar se ministrja e Shëndetësisë ka vendosur që të mbyllë shkollat për shkak të situatës me COVID-19.


Emaili i derguar neper shume adresa dhe që publikohet më poshtë, njofton se sipas ministres, procesi mësimor për shkollat publike dhe jo publike do te mbyllet duke nisur nga data 2 nëntor, për një periudhë 3 mujore.

Ndërkohë u konfirmua edhe zyrtarisht se ky email nuk është i vërtetë, por ishte i rreme dhe falso.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here