Home News Lekundje termeti ne Durres; qytetaret: Kishte zhurme te frik.shme

Lekundje termeti ne Durres; qytetaret: Kishte zhurme te frik.shme

845
0

Lekundje termeti jane regjistruar pak me pare ne Durres. Qytetaret te shemte nga Durresi shprehen se kane ndjere lekundje termeti.

Nderkohe EMSC e ka raportuar termetin por nuk ka dhene mgnituden apo epiqendren e tij. Qytetare te shumte kan komentuar ne aplikacionin e EMSC ku tregojne se lekundjet zgjaten 3 4 sekonda dhe kane qene te shoqeruara me zhurme…

Ja komentet e qytetareve:


1.Une e ndjeva ketu ne lagjen time ke zjarrfiket ne durres, u duk sikur u perplas ndonje dere shum fuqishem per shkak te eres. Keshtu dukej, Zoti na ruajt.

2.Kishte zhurme te frikshme u lekun paksa

3.ne shijak u ndje edhe termeti na duheshe tani

4 u ndje ne kate te 5 uroj me kaq se pak stres kemi dhe termeti na duhet