Home News Lëkundje tërmeti gjatë natës në Thumanë, Durrës e Fushë Krujë

Lëkundje tërmeti gjatë natës në Thumanë, Durrës e Fushë Krujë

403
0

Lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës në vendin tonë. Lëkundjet janë ndjerë pak pas mesnate, disa herë. Fatmiresisht lekundjet kane qene shume te lehta.

Këto lëkundje janë regjistruar në Thumanë, Durrës dhe zonat përreth. Ndërkohë, magniduta e tyre varionte nga 1.6 deri në 2.6 ballë të shkallës rihter. Lekundjet nuk kane sjell panik tek qytetaret, ato puthuajse nuk jane ndjere fare.