Home News Lajmi i shkelqyer nga Italia: Ja cfare ndodhi sot per here te...

Lajmi i shkelqyer nga Italia: Ja cfare ndodhi sot per here te pare qe nga fillimi i koronavirusit

2077
0

Italia Publikoi statistikat e oreve te fundit per koronavirusin. Numri i personave qe kane humbur jeten ishte 681 dhe kjo eshte hera e pare qe prej 25 marsit qe numri eshte nen 700 jete te humbura.


NJe lajm i mire vjen akoma sot qe, per here te pare ulet numri i personave ne terapi intensive: 74 persona me pak. Nuk kishte ndodhur kjo qe nga fillimi i pandemise.


Gjithashtu behet e ditur se u ndertua spitali i ri ne Milano dhe kjo brenda 10 diteve. Shpresojem qe situata te beht me mire