Home News Lajmi i fundit/ Kryeminstri i Britanise “Boris Johnson” shtrohet ne terapi intensive:...

Lajmi i fundit/ Kryeminstri i Britanise “Boris Johnson” shtrohet ne terapi intensive: Ja gjendja e tij

532
0
Britain's Prime Minister Boris Johnson leaves number 10 Downing Street in central London on March 18, 2020, on his way to the House of Commons to attend Prime Minister's Questions (PMQs) - The British parliament is expected to close on Wednesday because of the coronavirus outbreak, with MPs sent home a week early for their Easter break. (Photo by Tolga AKMEN / AFP) (Photo by TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)

Gjendja e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar. Mbrëmë pas fjalimit të Mbretëreshës Elizabeth ai ishte shtruar në spital pas karantines 2 javoreshe qe kishte kaluar ne shtepi.


Ne qendër të vëmendjes për Mbretëreshën Elizabeth ishte fjalimi i saj i pestë mbarëkombëtar në histori (ajo foli per rastin e Luftës së Gjirit, vdekjen e Princeshës Diana, kujtimin e Jubileut të Nënës dhe Diamantit). Mbas fjalimit te mbretereshes Kryeministri Boris Johnson u shtrua në spital në kujdesin intensiv sepse gjendja e tij u përkeqësua pas rreth dy javësh qe ai ishte në karantinë në shtëpi për shkak te koronavirusit. Mjekët duhej të drejtoheshin te ventilatori pulmonar per nje frymemarrje artificiale. behet e ditur se gjendja e tij aktualisht është e qëndrueshme.