Home News Lajmi fundit/ Stuhi dhe reshje shiu, rikthehet vjeshta në Shqipëri: Ja si...

Lajmi fundit/ Stuhi dhe reshje shiu, rikthehet vjeshta në Shqipëri: Ja si parashikohet e gjithe kjo jave

478
0

Muaji maj po largohet dhe qershori po afrohet me reshje shiu. Si do te jete moti ne ditet ne vazhdim? Pas disa diteve te fresketa pritet qe moti te kthehet perseri ne ditet e nxehta te veres. Por kjo jave pritet te kete mot te fresket dhe reshje shiu.

Dita e merkure pritet te jete nje dite e fresket. Sa i përket ditës së Enjte moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe me vranësira nga orët e mesditës deri ato të pasdites shoqëruar me reshje shiu në formë shtrëngatash dhe stuhi në vendet malore.

Java mbyllet ditën e Premte me mot të vranët në të gjithë territorine vendit. Reshje shiu të herë pas hershme dhe lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me reshje shiu do te kete pothuajse ne te gjithe territorin.