Home News Lajm i shkelqyer / Me ne fund del data se kur do...

Lajm i shkelqyer / Me ne fund del data se kur do levizim me makina pa marr leje

510
0

Vine masat e reja nga kryeministri Edi Rama se kur do hapen restorantet baret dhe kur do filloj levizja e lire e makinave. Njerezit mezi presin diten kur do te hapet gjithcka per te rifilluar perseri jeten normale.

Nga data 11 maj do të zgjerohet lëvizja e automjeteve pa autorizim brenda qarqeve nga ora 05.00 -17:30. Ndërkaq të gjithë të riatdhesuarit do të vetëkarantinohen në banesë per te ruajtur me kujdes situaten ku jemi aktualisht.

Në datën 18 maj pritet që të hapen baret dhe restorantet, ndërkohë që kreu i qeverisë shtoi se keto masa mund të ndryshojnë në varësi të epidemisë.

Po në datën 11 maj do të hapen parukeritë, berberët, klinikat dentare, dhe dyqanet në qendrat tregtare.