Home News Lajm i mire nga Italia, nuk ndodhte prej me shume se nje...

Lajm i mire nga Italia, nuk ndodhte prej me shume se nje muaji

433
0

Në 24 orët e fundit ne Itali ka nje renie te ndjeshme te numrave te infektuarve me koronavirus. 174 persona të prekur me koronavirus kanë humur jetën ndersa rastet e reja të infektimeve janë 1,389. Ky është numri më i ulët i jeteve te humbura që nga 14 marsi.

Po ashtu janë 1,740 persona të shëruar. 1,501 pacientë kanë arritur të dalin nga terapia intensive dhe jane sheruar plotesisht.

Momentalisht janë 100,179 persona te infektuar me koronavirus. Numri i jeteve te humbura në total ka shkuar në 28,884 dhe numri i të shëruarve ka shkuar në 81,654.

Nga fillimi i pandemisë e deri tani, Në Itali, përfshi të shëruarit dhe personat qe kane nderruar jete, ka pasur 210,717 raste totali.