Home News Lajm i mire.Hapet kufiri me Greqine/ Fluks në doganën e Kakavijës, policia...

Lajm i mire.Hapet kufiri me Greqine/ Fluks në doganën e Kakavijës, policia jep njoftimin qe duhet ta dini

533
0

Lajm i mire vjen nga dogana e Kakavijes ku mësohet se në 24 orët e fundit në pikën doganore të Kakavijës kanë hyrë rreth 400 persona. Jane hequr teresisht masat kufizuese dhe jane rikthyer mbi 400 persona ne vendin tone.

Policia kufitare bën me dije se asnjë shtetas që nuk disponon një dokument të vlefshëm identifikimi shqiptar (pasaportë shqiptare) nuk do të lejohet të kalojë kufirin. Në rast te kesaj mungese shtetasit shqiptarë duhet të marrin një leje kalimi në ambasadë ose në konsullatë.

Lejohen të hyjnë shtetasit e huaj me dokumente qëndrimi në Shqipëri. Ndaj te gjithe ata qe duan te vijn duhet te kete kujdes dhe te plotesojne keto kushte.