Home News Lajm i hi dhur/ Ndërron jetë humoristi shqiptar

Lajm i hi dhur/ Ndërron jetë humoristi shqiptar

282
0

Ndahet nga jeta artisti mirditor, Mark Reçi. Ai shquhej për humorin e tij të rrallë. Lajmin e hi dhur e ka dhënë gazetari Gjergj Marku në facebook.

Postimi i plote i gazetarit

MARKU i humorit fin!…

Mark Reçi kaloi sot n’at jetë, por iku ndryshe nga të tjerët me atë humorin e tij të rrallë, sepse dhe ikjen e mori po me humor. Padyshim mbetet një nga artistët më të spikatur të humorit në Mirditë, për dekada. Një nga ata humorista pa diplomë, por me diplomën e dhuntisë, që do e kishin lakmi sot show-t e mëdha në ekranet kombëtare. Po si humorist Marku qe artist i një dimensioni të gjerë, edhe si instrumentist me bandën frymore apo orkestra të tjera. Pushofsh në paqe po me humor artist i madh i kohëve të vështira.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here